POROTA

I   POROTA

O postupujících do finálového večera rozhodují organizátoři soutěže na základě zaslaných videí a informací v přihlášce.

Finálový večer bude hodnotit desetičlenná porota, primárně složená z profesionálů v oboru. Každý porotce ohodnotí jednotlivá vystoupení bodovou škálou 1-10 a určením prvních tří míst, za které se budou přičítat body navíc. Hodnocení všech porotců zveřejníme bezprostředně po soutěži na našich facebookových stránkách. Od tohoto kroku si slibujeme jistou formu autoregulace a apelujeme na zodpovědnost a svědomí jednotlivých porotců.

Diváci volí tímto způsobem: Jako hlasovací lístek poslouží páska, kterou návštěvník obdrží u vstupu. Každý divák vybere tři soutěžící + jejich pořadí a pásku odevzdá organizátorům. Vyhraje soutěžící s nejvyšším počtem hlasů.

1

 KAMILA URBANOVÁ

Vztah k pole dance:
Osudový, naplňující a místy komplikovaný. Osudový protože to byla to láska na první dotek, spojení gymnastiky a tance. Životní styl, který mi přinesl nejbližší přátele a spoustu nevšedních zážitků. Pole dance mi dal vnitřní naplnění. Když vidím studentky, jak překonávají samy sebe, jak mají obrovskou radost, že něco dokázaly, jak se začínají mít rády, vím, že to, co dělám, má smysl a hodnotu. A komplikovaný proto, že v neustálém porovnávání s ostatními člověk občas tu lásku a čistou radost z pole dance prostě ztratí - naštěstí jen na chvíli. Life is better upside down!

Vzdělání a zaměstnání:
Vystudovala jsem Nábytkové inženýrství. Pracuji jako obchodní manažerka ve firmě zabývající se výrobou atypického nábytku a jako lektorka pole dance a aerial hoop v Brně v Decadance.

Ve volném čase se věnuji:
Nnenápadnému ale neustálému nakupování rtěnek, pečení dortů, cupcaků a jiných sladkých dobrot, acrojoze, hromadnému pálení svíček, četbě knih, kavárenskému povalování, návštěvám blešáků a lítání po lese s rodinou.

2

 ROMANA ZAHÁLKOVÁ

Vztah k pole dance
S pole dance jsem začala v roce 2010. Nejprve jako kurzistka, pak samouk, po nějaké době jsem začala soutěžit a učit. Mezi moje největší soutěžní úspěchy patří 1. místo na MČR v Pole Sport 2016 a 11. místo na MS v Pole Sport 2016 v Londýně. Na pole dance mě baví jeho tvárnost a rozmanitost a možnost tančit si "vlastním stylem".

Vzdělání a zaměstnání
Pracuji jako lékařka na Dětské klinice Fakultní nemocnice v Plzni. Přála jsem si být doktorkou už od dětství a tahle práce mě naplňuje a baví.

Ve volném čase se věnuji
Když se naskytne volný čas, tak se ho snažím strávit s blízkými. Ať už v pohodlí domava nebo např. na výletě.

3

 ALŽBĚTA MORAVCOVÁ

Vztah k pole dance:
Pole dance jsem vyzkoušela poprvé v roce 2013 v Opavě. Postupem času jsem se dala dohromady s Aničkou Špalkovou jako dvojice. Začaly jsme jezdit na vystoupení a závody. Potom co Anička porodila, jsem přešla na Aerialhoop. Otevřela jsem si v Opavě organizaci Prostě se hýbej zaměřenou pouze na hoopy. S kruhem vystupuju, a je to práce snů.

Vzdělání a zaměstnání:
Vysokoškolské vzdělání v oboru cestovní ruch a práce je můj koníček - učím aerialhoop a vystupuju.

Ve volném čase se věnuji:
jídlo - spánek - cvičení

4

 ROMAN GEMROT

Vztah k pole dance:
Fascinuje mě, co vše lidské tělo dokáže a jak je možné využít jej na tyči. Pole Dance je pro mě úžasným důkazem toho, jak se silově těžké a náročné prvky stávají díky plynulým pohybům a vyjádřením s hudbou absolutním zážitkem pro jakéhokoliv diváka.

Vzdělání a zaměstnání:
Střední škola kdysi dávno a zaměstnání je koníčkem, tedy trenérská a lektorská činnost na plný úvazek ve spojení i spolu provozovatele studia ONE2ONE v Brně.

Ve volném čase se věnuji:
Volný čas = trénink, tanec, vzdělávání se…a jakmile toho mám dost, přejdu k filmu nejraději, relaxování v sauně, klidový režim doma

5

 MICHAELA DEFI KORÁLKOVÁ

Vztah já a pole dance: Náš vztah trvá už celých sedm let. Roste a vyvíjí se. Vypadá to na lásku na celý život. Prostě jsem se chytla a už nepustila, co vám mám povídat. 

Vzdělání, zaměstnání:
Majitelka a lektorka Apokalips - pole dance studio Olomouc, fitness instruktor 2.třídy, bikini fitness competitor

Ve volném čase se věnuji:
Mé zodpovědné já se snaží všechno stíhat a nezbláznit se z toho - občas je to dost náročný, no známe to všichni.
Mé klidné já svůj volný čas tráví hlavně v přírodě, s přítelem, rodinou a duševní hygienou všeho druhu.
A mé oblíbené divočejší já miluje živou rockovou hudbu, kamarády, tetování, staré klasické horory a nové výzvy. Pařit do rána už ale nechávám mladším a svěžejším. 

6

 LENKA HŮLKOVÁ

Vztah já a pole dance: Tanci se věnuji od svých 19 let, kdy jsem v r. 2008 ještě na střední škole poprvé navlékla šaty a taneční boty. Rozhodla jsem se tenkrát stát se Latinskoamerickou tanečnicí. Chtěla jsem být šampionkou párových tanců. Tento sen se mi bohužel nesplnil. S párovými tanci jsem přestala v r. 2013. Prošla jsem si mnohými modifikacemi společenských tanců jak párovými či Standard formacemi. Na plesech jsme i s tanečním seskupením vystupovali s Latin formacemi.

V roce 2011 jsem si domů pořídila tyč a začala trénovat Pole Dance několik hodin denně jako samouk, dosud jsem nenavštěvovala žádný kurz, jen několik málo Workshopů se zahraničními umělci. Prvky jsem si vymýšlela nebo okoukala z youtube. První úspěch se dostavil v r. 2012 kdy jsem se stala vice - mistryní ČR v Pole Dance v kategorii amatérky. Pak jsem pochopila, že soutěžení je to co mě posunuje dál, a začala jezdit mezinárodně, kde se mi podařilo sbírat nejen zkušenosti ale i medaile. Zamilovala jsem si potlesk! Bronz v Moskvě, Stříbro na Slovenku, dále 2x Bronz, 2x Stříbro a 1x Zlato v Česku, Zlato v Itálii. V roce 2017 jsme se stali s Pavlem Kolářem mistry ČR v pole sport Doubles, na což jsme velmi pyšní a povedlo se mi také uhájil stříbro v kategorii sólo Elite ženy. Nyní se převážně věnuji Artu, daleko více mě naplňuje umělecká forma Pole Dance.

Vzdělání, zaměstnání: Vystudovala jsem střední odbornou školu veterinární, na kterou jsem nenavázala, ale rozhodla se jít industriálním směrem. Vystudovala jsem bakalářský obor Procesní management na VUT a pokračovala oborem Řízení a ekonomika podniku. Tyto tituly ale zatím nepotřebuji, protože se věnuji naplno Pole Dance, který mě časově velmi vytěžuje. Vystupuji, vedu pravidelné kurzy, nárazově workshopy, makám na sobě a často soutěžím. V uplynulém roce 2017 v květnu se nám s Pavlem Kolářem, mým tanečním a životním partnerem, podařilo založit naše nové taneční studio Schola Artist a věnujeme se tak tanci a vzdušné akrobacii a samozřejmě pole dance.

Ve volném čase se věnuji: Mám ráda hudbu, divadlo, tanec. Ráda a často chodím do Národního divadla, které mě vždy dojme rozpláče, nadchne, motivuje, nabije. Jsem společenská a ráda si povídám. Většinu volného času odpočívám a relaxuji formou sauny, SPA, masáže. Miluji potápění v moři a zkoumání korálů a mořského dna. Ráda se fotím. Miluji lyžování. 

7

 RŮŽENKA KUNSTÝŘOVÁ

Vztah já a pole dance:
K pole dance mě dovedlo Centrum Tance, když jsem ke konci roku 2009 přišla požádat o více lekcí. Řekli, že potřebují lektorku na pole dance. Kývla jsem na to, aniž bych věděla, co to pole dance je, jelikož jsem už učila i flirt dance, který jsem také dříve neznala. Šplhat nebo viset hlavou dolů mi nahánělo hrůzu už od dětsví, a proože jem "zemní znamení", mám radši tanec nohama na zemi. Začala jsem tedy učit ple dance dřív než jsem se ho naučila sama! Kdo by kdy tušil, že s takovým začátkem mi jednou budou na krk věšet zlatou medaili na mistrovství světa, že? 

Vzdělání, zaměstnání: Vystudovala jsem SOŠ pedagogickou, obor výchova předškolního a mladšího školního věku. Když jsem se rozhodovala, kam na VŠ, dma mi řekli, že bych měla radši začít pracovat, že jsem momentálně nejvystudovanější z rodiny (ostatní včetně příbuzných vyučení). Prý si umíme líp vydělávat než studovat... A protože rodiče mají vždycky pravdu, dala jsem na ně a vyšlo to. Na VŠ mě vzali na Jadernou fyziku (berou bez přijímaček), kde jsem vydržela přesně půl roku, kvůli statusu studenta, a protože tam nikdo nepsal propiskou s peříčky na konci. V Centru Tance působím od roku 2006, vyučuji latinu, flirt dance a pole dance. Abych věděla, že to co dělám, dělám správně, odjela jsem v roce 2011 po certifikát lektorky pole dance a fitness. Jsem maximálně spokojená a měnit rozhodně nehodlám. Kromě učení mě živí i vystupování a občasná výuka v zahraničí.

Ve volném čase se věnuji:
Volny cas momentalne nemam diky tzv. "Materske dovolene" 

8

 PAVEL KOLÁŘ

Vztah já a pole dance
Pole dance se věnuji od konce roku 2014 kdy jsme společně s Lenkou jako DuoART vyhráli mezinárodní soutěž Polemotions 2014. Tehdy ještě jako „taneční rekvizita“ na tyči asi 30s 😀 Od té doby jsem tyči propadl úplně a za poslední rok jsme k ní přidal Aerial Siks a trochu i Aerial Hoop. Jsem mistr ČR v pole sport 2016 a 2017, mistr ČR v pole art 2017, druhý vicemistr světa a evropy 2016. Jakou DuoART jsme společně s Lenkou vyhráli i overal winner Pole Theatre Italy 2016 a stali jsme se mistry ČR v Doubles kategorii, pole sport 2016. Mou vášní je propojování pole dance, klasického tance, contemporary a jiných tanečních stylů.

Vzdělání, zaměstnání
Vystudoval jsem taneční konzervatoř hl.m.Prahy, poté jsem 6 let aktivně tančil v baletním sboru Národního divadla Brno, kde jsem ztvárnil mnoho sólových a sborových rolí. Od května 2017 jsme s mojí životní a taneční partnerkou Lenkou Hůlkovou založili nové taneční studio v Brně s Názvem Schola Artist, které se od září 2017 stalo mojí láskou a prací.

Ve volném čase se věnuji
Rád tančím, skládám choreografie pro své žáky a svou taneční skupinu, miluji práci s obrazem a hudbou, stříhám skladby pro všechny naše žáky na jejich soutěže, dělám zadní projekce, spravuji webové stránky našeho studia a k tomu když zbyde čas, miluji jídlo, spánek a saunu. 

9

 ANNA NIKULINA

Vztah já a pole dance:
Do pole dance jsem se zamilovala po objeveni pár videí na YouTube v roce 2011. Od té doby je pole dance pro mě životním stylem. Diky tomuto tanci jsem poznala velké množstvi tvůrčich, zajimavych lidi a silnych žen, mela jsem možnost se zučastnit mnoha uměleckych projektu, cestovat a sdílet scenu s idoly světového pole dance, čeho se velmi važim a jsem za to moc vdečná. Více než 7 let jsem zkoušela ruzna odvětvi pole dance stylů. Prošla jsem pole spor a obrovskym uspechem pro me bylo umisteni na 7. místě na Mistrovstvi Světa od IPSF v roce 2013. Pole artem a se svojim cislem o mimozemštanovi vyhrala Mistrovstvi Pole Art ČR 2014. Mam bohatou historii souteženi, ale rok 2017 byl nabity nevíc. Vratila jsem se ke kořenum, a jak v roce 2011, začala jsem tancevat na vysokych podpatcich. S projektem Drumatika jsme vyhrali 3 souteže a probojovali se tak do svetoveho finale World Pole Theatre, což dnes považuji za svuj nejvetši uspěch.

Vzdělání, zaměstnání:
Ráda pomaham milovat pole dance všem, koho vidim na svojich lekcich ve Firefly studiu nebo na workshopech.

Ve volném čase se věnuji: Regeneruji svaly, zalivam kytky, kreslim u dokumentárnich filmu.

10

 LUCIA ŠTULRAJTEROVA

Vztah já a pole dance
Pole dance je pre mňa priestor pre realizáciu a na druhej strane priestor pre inšpiráciu. Je to moja vášeň, môj voľný čas, moja zábava a zdroj kreativity. Venujem sa mu 5 rokov a za tú dobu som mala možnosť zúčastniť sa rôznych súťaží a eventov a spolupracovať so zaujímavými ľuďmi z pole dance priemyslu na národnej i medzinárodnej úrovni.

Vzdělání a zaměstnání
Po skončení vysokých skôl v Nitre a Brne som sa nedávno presťahovala kvôli práci do Prahy. Pracujem ako produkcna v obsahovej agentúre Bubble.

Ve volném čase se věnuji
Môj voľný čas väčšinou vypĺňa práve pole dance, ktorý nie je mojím zamestnaním. Inak mám rada všetky ďalšie veci, ktoré sa spájajú s pohybom. V lete beh, aktuálne i longboard, v zime snowboarding.